Najbežnejšie
Typy Dizajnu
Postupom času sa grafický dizajn stal pekne mnohostranným. Celkový koncept sa skladá z rôznych odborov a zameraní. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších typov grafického dizajnu:
Korporátny dizajn – Korporátny dizajn súvisí s vizuálnou identitou spoločnosti. S vizuálom spoločnosti môžu byť spojené akékoľvek vizuálne prvky, ktoré tvoria identitu značky, napríklad logo značky (vyrobené pomocou softvéru na návrh loga).ženie je dôležité, pretože poskytuje dizajnu a stabilite dizajn. Tento typ grafického dizajnu sa používa v marketingu značky na komunikáciu hodnôt značky prostredníctvom obrázkov, tvarov a farieb.
Marketing a reklamný dizajn – Pravdepodobne jeden z najznámejších typov grafického dizajnu: marketing a reklama. Keď väčšina myslí na grafický dizajn, najpravdepodobnejšie myslí na marketingový a reklamný dizajn. Grafika sociálnych médií, reklamy v časopisoch, billboardy, brožúry, šablóny e-mailového marketingu, obsahový marketing – všetky príklady tohto široko používaného typu grafického dizajnu.
Návrh publikácie – Návrh publikácie sa tradične vzťahuje na tlačové médium, ale opäť s neustálou digitalizáciou našej generácie prešiel k digitálnemu vydavateľstvu. Návrhári publikácií musia úzko spolupracovať s editormi a vydavateľmi, aby zabezpečili vkusné skombinovanie rozložení, typografie a ilustrácií, ktoré zabezpečia najlepší možný konečný výsledok. Medzi príklady grafických návrhov publikácií patria knihy, noviny, informačné vestníky, časopisy a elektronické knihy.
Web design – Aj keď webdizajn nemusí byť nutne typom grafického dizajnu, grafický dizajn je jedným z prvkov webdizajnu, takže tu stojí za zmienku. Prečo? Pretože webdizajnéri musia brať do úvahy a kombinovať rôzne dizajnové prvky – ako je rozloženie, obrázky a typografia – na vytvorenie užívateľsky prívetivého a príjemného webového dizajnu. Ak teda nemôžete zistiť, ako si vytvoriť webovú stránku svojpomocne, stojí za to osloviť webdizajnéra. Webový dizajn tiež úzko súvisí s dizajnom UX a UI, ktorým sa budem venovať ďalej.
Environmentálny dizajn – Tento typ grafického dizajnu je podľa môjho názoru minimálne prehliadaný. Environmentálny grafický dizajn je použitie vizuálnych prvkov v prostrediach na spájanie ľudí s týmito miestami. Účelom environmentálneho dizajnu je zlepšiť skúsenosti ľudí v týchto miestach; či robí zážitok nezabudnuteľnejším alebo informuje diváka. Architektúra, dopravné značky, značenie, priestory na spoločenské akcie a nástenné maľby sú príkladmi environmentálneho dizajnu.
Pohyblivá grafika – je podmnožina grafického dizajnu a je to presne to, čo znie: grafika, ktorá je v pohybe. Môže to zahŕňať animácie, videohry, aplikácie, súbory GIF, funkcie webových stránok atď. Toto je v grafickom dizajne stále trochu nová oblasť, pretože technologický pokrok umožnil návrhárom skúmať nové médiá.
Dizajn obalu – keď kupujete nový produkt, má najpravdepodobnejšie určitú formu obalu alebo vizuálneho prvku, ako je štítok, štítok alebo obal, ktorý sa používa na prípravu produktu na distribúciu alebo predaj; tieto prvky vytvárajú dizajnéri obalov. Je nevyhnutné, aby si títo dizajnéri boli vedomí aktuálnych trendov na trhu, aby zabezpečili úspešný marketing výrobkov.
UX Dizajn
Čo je to UX? Dizajn UX, tiež známy ako dizajn používateľskej skúsenosti, je o vylepšení – uhádli ste – používateľskej skúsenosti. Tento špecifický typ dizajnu sa zameriava na štruktúru a logiku dizajnových prvkov, s ktorými používatelia interagujú. Dizajnéri UX pracujú na zlepšení použiteľnosti produktu, dostupnosti a príjemnej interakcie používateľov s produktom s cieľom maximalizovať spokojnosť zákazníka. To sa deje vykonaním analýz bodu bolesti a použiteľnosti po uvedení produktu na trh.
UI Dizajn
Dizajn používateľského rozhrania alebo dizajn používateľského rozhrania sa týka interaktívnych prvkov dizajnu. Tento typ dizajnu vyžaduje dobré pochopenie potrieb používateľov, pretože sa zameriava na predvídanie toho, čo budú musieť používatelia v zariadení urobiť, a zabezpečenie toho, aby rozhranie obsahovalo prvky, ktoré tieto akcie umožňujú. Medzi tieto prvky patria napríklad rozbaľovacie zoznamy, prepínače, navigácie, oznámenia, lišty priebehu atď. Dizajn používateľského rozhrania v zásade rozširuje definíciu grafického dizajnu; dizajny, ktoré majú akúkoľvek interaktivitu, sú používateľské rozhranie, aj keď obsahujú statické obrázky.